KÁVOVÁ OSVETA PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE KÁVOVÉ MESTEČKO ROZVOŇALO NIVY CENTRUM BRATISLAVA

12. októbra 2022

Kávová kultúra ide ruke v ruke s osvetou. Osveta o umení baristiky, kultúre pestovateľských krajín a samozrejme osveta o povolaní „barista“ sú dôležitou súčasťou aktivít Medzinárodného Kávového Inštitútu.

Gastronómia v súčasnosti potrebuje „nakopnúť“ ako nikdy predtým, avšak jej rozbeh je pre viacerých podnikateľov a živnostníkov náročný. Občianske združenie Medzinárodný Kávový Inštitút sa rozhodlo pomôcť najmä malým a stredným podnikom, či rodinným značkám „vrátiť sa „späť“ a opäť začať žiť svoje podnikateľské sny.

Druhý októbrový víkend sa brány najnovšieho obchodného centra v Bratislave – NIVY centrum, otvorili pre všetkých milovníkov kvalitnej, chutnej a zdravo pripravenej kávy. Kávové mestečko spojilo 12 známych značiek a vytvorilo miesto plné oddychu a opätovných stretnutí s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých.

Správna príprava najobľúbenejších kávových nápojov Slovákov espresso či cappuccino bola predstavená hneď v úvode kávové víkendu. Osemnásť mladých baristov z celého Slovenska, primárne zo Stredných odborných škôl a Hotelových akadémii predviedli okrem prípravy kávových nápojov svoju kreativitu spájaním rôznych ingrediencii s kávou vo voľných nápojoch. Uhorka, limetka, lesné plody či zázvor boli súčasťou viacerých miešaných nápojov, každý z nich však bol predstavený v inom „šate.“ Hlavná súťažná disciplína sa tak niesla v duchu komunikatívnosti, kreativity a dobrej nálady mladej baristickej scény, ktorá naštartovala voňavý víkend „na Nivách“.

Celý priebeh súťaže, ak aj to, kto ovládol druhé kolo nájdete v samostatnom článku (https://kavovyinstitut.sk/mlada-baristicka-scena-sa-opat-stretla-na-jednom-mieste-slovak-barista-cup-junior-2022-rozvonal-nivy-centrum-v-bratislave/)

Sobota patrila tým najlepším z najlepších. Show v kreslení mliečnou penou si užili aj tí najmenší. Srdce, medveď, mačka, pes, indián či pirát je len zlomok umenia, ktoré boli súčasťou Latte art show, špeciálne však detských kávičiek pod názvom „babyccino“. Počas celej soboty si prišli na svoje aj aj tí, ktorí by sa radi stali baristami. Možnosť prípravy si vlastnej kávy s latte art vzorom za pomoci profesionálov či „detské kreslenie do kakavka“ a lepenie kávovníkových zŕn do veselých obrázkov boli sprievodným programom sobotňajšej Latte art show Nivy centrum Bratislava.

Najkrajšie vzory podľa poroty vyberanej z divákov predviedli:

1. miesto Filip Tudor

2. miesto Vladimír Kmec

3. miesto Samuel Bartoš

Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným za odovzdanie skúseností, zručností a povzbudivých slov, vďaka ktorým v mnohých návštevníkoch prebudili vášeň nielen ku káve ale i k celkovej gastronómii.

A keď sa vám zdá, že to mohlo byť super, máte pravdu, bolo to SUPER . Presvedčiť sa o tom môžete aj vy, a to už čoskoro pri ďalšom Kávovom mestečku so sprievodným programom. Vidíme sa od 9. do 12. novembra na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Sledujte naše sociálne siete a dozviete sa viac. Tešíme a na vás.

Recent comments

*
*
*

Najnovšie príspevky: