Rokovanie AZZZ SR s premiérom SR

28. júla 2021

Tlačová správa MEDZINÁRODNÉHO KÁVOVÉHO INŠTITÚTU o rokovaní AZZZ SR s premiérom SR.

Leto sa začalo, dovolenkové destinácie ožívajú a situácia s pandémiou sa stabilizuje. ALE…..

Stále je potrebné mať na pamäti to nepríjemné slovo ALE, pretože aj napriek priaznivejšej situácii stále množstvo malých, rodinných a stredných podnikateľov či živnostníkov nemá ani zďaleka vyhraté. 

Opatrenia sa uvoľnili a prevádzky otvorili. Keď už začali ako tak fungovať a tržby začali pokrývať slabé percento nákladov, štátna pomoc zasvietila na červenú, a ani úhrada dane nepočkala. Podnikatelia sa tak znova museli spoľahnúť iba na seba a svoje schopnosti v nádeji, že ,,hlad“ po slobodnejšom živote a službách postaví ich podniky opäť na nohy. 

Pána premiéra sme informovali, čo podnikateľov momentálne najviac trápi. Považujeme za kľúčové nastaviť si formu pravidelnej komunikácie, nakoľko vzájomnou spoluprácou dokážeme odstrániť množstvo problémov ešte v zárodku.

Vyhodnotil stretnutie s premiérom Slovenskej republiky Eduardom Hegerom, Tomáš Malatinský, prezident AZZZ SR, ktorý spolu s ostatnými predstaviteľmi Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR privítali 12. júla na Prezídiu práve predsedu vlády SR Eduarda Hegera s cieľom ,,prelomiť ľady“ a informovať kompetentných o skutočnom stave podnikateľského prostredia na Slovensku. 

Bolo nám cťou, byť súčasťou tohto rokovania a spoločne bojovať za všetkých pri témach, ktoré trápia všetkých.

  • univerzálny odškodňovací zákon, aby bolo možné odškodniť aj tých, ktorí cez systém pomoci prepadli
  • potreba poznať  plán vlády na postpandemické oživenie ekonomiky 
  • potreba širokej odbornej diskusie pred budúcimi opatreniami odôvodnené odbornými analýzami a dôsledným posúdením všetkých vplyvov. 
  • zjednodušenie daňovo-odvodovej reformy
  • zavedenie živnostenskej licencie, čiže jednej platby, ktorá by pre živnostníka nahradila dane, odvody a iné povinné platby
  • riešenie sociálneho postavenia živnostníkov
  • schválenie Strategického plánu k Spoločnej poľnohospodárskej politike do roku 2027, 
  • zabezpečiť štátnu pomoc pre podnikateľov a živnostníkov pre rok 2022

„Vítame, že predsedovi vlády nie sú tieto témy ľahostajné, čo dokazuje jeho účasť na rokovaní, zároveň verím, že takéto konštruktívne stretnutia na ktorých sa riešili zásadné a strategické veci na podporu podnikateľského prostredia budú na pravidelnej báze,“ uzavrel Tomáš Malatinský, prezident AZZZ SR. 

 Hoci sa stále nemôžme stretávať na pravidelných podujatiach organizovaných MEDZINÁRODNÝM KÁVOVÝM INŠTITÚTOM,  stojíme za vami a bojujeme pre spoločnú budúcnosť bez obmedzení, strachu a chaosu. Iba spolu a zodpovedne sa môžeme vrátiť k lepším zajtrajškom.

Seredi dňa 15.07.2021

Oldřich Holiš, prezident MEDZINÁRODNÉHO KÁVOVÉHO INŠTITÚTU

Recent comments

*
*
*

Najnovšie príspevky: