Bolo nám cťou pán MILOŠ ŘÍHA.

14. septembra 2020

,,Najväčšími víťazmi v živote sú rodiny s hendikepovanými deťmi, ktorý si svoj život vážia viac ako ktokoľvek iný a žijú ho naplno, čím môžu byť príkladom pre nás všetkých. Sme veľmi radi, že aj tento rok sa vďaka všetkým hosťom 1. Kávového plesu na svete a našim skvelým partnerom podarilo prispieť ďalším trom silným bojovníkom. O obrovské prekvapenie sa postaral bývalý tréner českej reprezentácie Miloš Říha, ktorý daroval hokejový dres s vlastnoručným podpisom najmladšiemu z nich, čím mu daroval nielen kúsok seba, ale nezabudnuteľný zážitok, ktorý u malého človiečika vyvolal túžbu pracovať na sebe ešte tvrdšie aj napriek svojmu hendikepu.“

Aj tento úryvok z nášho článku, ktorý vznikol pri príležitosti uskutočnenia piateho ročníka 1. Kávového plesu na svete vo februári minulého roka dokazuje ,,veľkosť“ tohto aj vzrastovo veľkého muža. 

,,S Milošom sme sa zoznámili v roku 2018 pri príležitosti štvrtého ročníka Zvolenského plesu. Naše prvé stretnutie začalo chlapským podaním ruky, kedy som hneď vedel, že sa jedná o silného muža (úsmev). Zaujal ma svojou nesmiernou pokorou, priateľskou povahou a obdivuhodnou chuťou do života. Večne usmiaty, dobre naladený a pripravený porozprávať sa na rôzne témy. Tak si naňho spomínam a vždy spomínať budem.“ Hovorí Oldřich Holiš, zakladateľ a prezident MEDZINÁRODNÉHO KÁVOVÉHO INŠTITÚTU, organizátor 1. Kávového plesu na svete.

Hokejová legenda, bývalý tréner Slovan Bratislava a naposledy aj ,,kouč“ českej reprezentácie nás opustil 1. septembra 2020 vo veku 61 rokov. Jeho zdravotný stav sa zhoršil už v polovici augusta. Po rapídnom zhoršení bol hospitalizovaný v niekoľkých slovenských i českých nemocniciach, kde aj naposledy vydýchol.

Jeho energické výstupy počas hokejových zápasov, ktoré si pamätajú mnohí z nás si preniesol aj do svojho života. Človek s veľkým Č a ešte väčším srdcom nám navždy zostane v pamäti. Hoci ho viacerí z nás poznajú ako mierne zamračeného, prísne vyzerajúceho, ale úspešného trénera hokejových talentov, my v kávovej rodine si ho budeme vždy pamätať ako statného, večne sa usmievajúceho a kávu popíjajúceho pána v najlepších rokoch a s neobmedzeným množstvom vtipných  historiek.

V mene celého tímu vyslovujeme úprimnú sústrasť pozostalým, rodine a priateľom pána Miloša Říhu, človeka na správnom mieste. Odpočívaj v pokoji a dozeraj na svoje hokejové talenty z miesta, kde už bolesť stratila význam a radosť sprevádza každý deň. 

TÍM MEDZINÁRODNÉHO KÁVOVÉHO INŠTITÚTU.

Fotografie: Titulka -Chris Liverani on Unsplash, Fotogaléria – MKI.

Najnovšie príspevky: